O Nas

Przedszkole nr 131 w Warszawie mieści się przy ulicy Sierpeckiej 9a jest placówką oświatową, publiczną, której organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.
Przedszkole nr 131 powstało w 1952r. i mieści się w samodzielnym piętrowym budynku przystosowanym do potrzeb 100 dzieci. Sale dziecięce są przestrzenne, słoneczne, dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne. Posiadamy też salę rytmiczno - gimnastyczną wyposażoną w pianino i sprzęty niezbędne do przeprowadzania zajęć z gimnastyki korekcyjnej. W sali tej organizowane są także imprezy i uroczystości okolicznościowe. Budynek otoczony jest dużym, zazielenionym ogrodem wyposażonym w zabawki terenowe, piaskownice, sprzęt sportowo-rekreacyjny, górkę do zjeżdżania zimą na sankach. Teren wokół przedszkola jest spokojny i bezpieczny, jest częścią Parku im. Żołnierzy "Żywiciela".
Przedszkole posiada 100 miejsc organizacyjnych dla dzieci w wieku 3-6 lat, które uczęszczają do 4 oddziałów.
Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 17.00
Przedszkole zatrudnia 22 osoby:

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną Nr 3 w Warszawie. Raz w tygodniu jest obecny w placówce psycholog, który prowadzi zajęcia terapeutyczno - wyrównawcze. Dodatkowo zatrudnieni są specjaliści prowadzący zajęcia:

W przedszkolu organizowane są:

Pracownicy Przedszkola Nr 131 są zintegrowanym i zgranym zespołem.
Kadra pedagogiczna ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe, a pracownicy obsługi są ludźmi doświadczonymi i kochającymi dzieci.

Tak mówią o nas dzieci

Patrycja - fajne. Są fajne zabawki. Fajnie bawić się klockami, lalkami i samochodami! Lubię w przedszkolu bawić np. plasteliną, kartkami, i zabawkami z drewna. Lubię w przedszkolu książki jak dorosły czyta.

Adela - nasze przedszkole jest ładne. Wszystko mi się w nim podoba, a najbardziej wszystko to, co jest różowe. Lubię przedszkolu to, że są dobre i ładne panie. Lubię to, że są kredki i zabawki, ładne kwiaty i zdjęcia.

Nina - w każdej sali są inne gry i kredki. Lubię w przedszkolu balony i różne ciakawe zajęcia. A w naszym przedszkolu każde zajęcia są ciekawe. Najbardziej lubię w przedszkolu spać.

Mikołaj - nasze przedszkole jest zwykłe. Niektóre przedszkola są dyzurne a nasze jest zwykłe. Nasze jest lepsze, bo w innych nie ma takich klocków i takich zabawek. Lubię przedszkole bo mam bardzo fajnych kolegów i że są fajne zabawki. Lubię jak możemy oglądać zwierzątka np. ryby i myszoskoczki. To dobrze jak dzieci moga oglądać zwierzątka bo wtedy nikt się nie nudzi tylko może patrzeć jak się sum chowa i jak zwierzęta jedzą.
W przedszkolu są fajne ozdoby np. Orzeł i pyszne jedzenie. Najbardziej lubię jeść spagetti i ryż z polewą. Najbardziej w przedszkolu lubię zajęcia kulinarne np. Jak nam pani wkłada do buzi różne jedzenia a my musimy zgadnąć co to. Nie lubię w przedszkolu kopytek i lanych klusek.